Нагороди нашої Батьківщини — за мужність, за мудрість, за працю.

24 серпня 1991 року назавжди залишиться пам’ятним днем — Днем Незалежності.

Незалежність — це мрія наших предків про рівність з іншими народами, почуття гордості за свій народ, за свою державу.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Незалежна Україна — ще зовсім молода держава, але з перших років її існування відбувалося нагородження кращих громадян України.

Протягом багатьох віків нагороди є невід’ємними атрибутами будь — якого суспільства і держави. Змінюється вигляд, умови присвоєння нагород, але і сьогодні ордени і медалі залишаються відзнаками мужності, трудових звитяг, мудрості в управлінні державними справами.

Скільки людей в Україні мають звання Герой України?

На сьогоднішній день в Україні 265 осіб носить це звання.

А чи є герої серед малих українців?

Є така відзнака за великі досягнення малих українців — Національна премія «Гордість країни».

Ось вони герої:

Відчайдушний хлопчак прославився на всю країну тим, що врятував свого малого братика, який провалився у закинутий колодязь: «Було чутно, як він захлинається — говорить Андрій — бігти та кликати на допомогу не було часу, тому я стрибнув прямо за ним». Аби Богдан не замерз, Андрій посадив його собі на шию, а сам впродовж 7 годин стояв у крижаній воді допоки їх не знайшли працівники «Беркуту». Старший брат розказував казки про Колобка та Червону шапочку, щоб заспокоїти меншого.

  

   Восьмирічна Віолетта Коваленко своєю мужністю вразила дорослих. Якось до їхньої хати вдерся п’яний сусід і завдав ножових поранень бабусі , а потім внучці та й ще й хату підпалив. Ледь жива, дівчинка загасила вогонь і дісталася до сусідів просити допомоги. «Врятуйте бабусю…» Аж потім усі дізналися, що Віолетта постраждала більше за неї. І як тільки дівчинці стало сили ! Вона просто дуже хотіла врятувати бабусю, і врятувала.

   

 

«Для мене він справжній герой», — так сказав про 15 -го Іллю Паскарюка з Буковини чемпіон світу з боксу серед професіоналів Віталій Кличко. Саме він вітав хлопця з перемогою. Ілля втратив руки, коли йому не виполнилося й семи років. Однак не занепав духом і продовжував наполегливо тренуватися. Нині він — кандидат у майстри спорту з боротьби дзюдо і самбо, перемагає на національних та міжнародних змаганнях серед здорових спортсменів. Мріє стати олімпійським чемпіоном.

 Державні нагороди відповідно до закону «Про державні нагороди України»

Нагорода (I ст.) Назва Ступені Засновано Примітки (Цитати Закону України «Про державні нагороди України» або Указу Президента)
Вищий ступень відзнаки — звання Герой України
звання Герой України
 
  23 серпня 1998 « … присвоюється громадянам України за здійснення визначного геройського вчинку або визначного трудового досягнення»
Order of Golden Star Ukraine.jpg орден «Золота Зірка»   « Герою України вручається орден „Золота Зірка“ за здійснення визначного геройського вчинку …»
Ukrainian Goldenstar.jpg орден Держави   « Герою України вручається … орден Держави — за визначні трудові досягнення»
Ордени України
Freedom order.jpg орден Свободи   10 квітня 2008 « … для відзначення видатних та особливих заслуг громадян в утвердженні суверенітету та незалежності України, консолідації українського суспільства, розвитку демократії, соціально-економічних та політичних реформ, відстоювання конституційних прав і свобод людини і громадянина»
Знак ОКЯР.jpg орден князя Ярослава Мудрого I-V 23 серпня 1995 « … для нагородження громадян за видатні заслуги перед Україною в галузі державного будівництва, зміцнення міжнародного авторитету України, розвитку економіки, науки, освіти, культури, мистецтва, охорони здоров’я, за визначні благодійницьку, гуманістичну та громадську діяльність»
Zasluhy-1.jpg орден «За заслуги» I-III 22 вересня 1996 « … для відзначення видатних заслуг громадян в економічній, науковій, соціально-культурній, військовій, державній, громадській та інших сферах суспільної діяльності»
Hmel-1.jpg орден Богдана Хмельницького I-III 3 травня 1995 « … для нагородження громадян України за особливі заслуги у захисті державного суверенітету, територіальної цілісності, у зміцненні обороноздатності та безпеки України»
Mugnist-1.jpg орден «За мужність» I-III 21 серпня 1996 « … для відзначення військовослужбовців, працівників правоохоронних органів та інших осіб за особисті мужність і героїзм, виявлені при рятуванні людей, матеріальних цінностей під час ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій, у боротьбі зі злочинністю, а також в інших випадках при виконанні військового, службового, громадянського обов’язку в умовах, пов’язаних з ризиком для життя»
Olga-1.jpg орден княгині Ольги I-III 15 серпня 1997 « … для відзначення жінок за визначні заслуги в державній, виробничій, громадській, науковій, освітянській, культурній, благодійницькій та інших сферах суспільної діяльності, вихованні дітей у сім’ї»
Orden-danilo-galitsky.jpg орден Данила Галицького   20 лютого 2003 « … для нагородження військовослужбовців Збройних Сил України та інших військових формувань, утворених відповідно до законів України, Державної спеціальної служби транспорту, осіб рядового і начальницького складу Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України, а також державних службовців за значний особистий внесок у розбудову України, сумлінне та бездоганне служіння Українському народу»
Lesser Coat of Arms of Ukraine.svg орден «За доблесну шахтарську працю» I-III 2 вересня 2008 «за визначні трудові досягнення у видобутку вугілля, залізної руди, руди кольорових і рідкісних металів, марганцевих та уранових руд, шахтобудуванні»[3]
Медалі України
Vijs-slug.jpg медаль «За військову службу Україні»   5 жовтня 1996 « … для нагородження військовослужбовців Збройних Сил України та інших військових формувань, утворених відповідно до законів України, а також Державної спеціальної служби транспорту, інших осіб за мужність і відвагу, самовіддані дії, виявлені у захисті державних інтересів України»
Bezdog-1.jpg медаль «За бездоганну службу» I-III « … для нагородження осіб офіцерського складу і прапорщиків Збройних Сил України, рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ, внутрішніх військ Міністерства внутрішніх справ України, Служби безпеки України, Служби зовнішньої розвідки України, Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України, Державної прикордонної служби України, Державної спеціальної служби транспорту, військ Цивільної оборони, які досягли високих показників у бойовій і професійній підготовці, є взірцем вірності присязі та виконання військового (службового) обов’язку, успішно керують підлеглими, зразково виконують інші військові обов’язки»
Medal 001 ukr.jpg медаль «Захиснику Вітчизни»   8 жовтня 1999 « … для нагородження ветеранів війни, осіб, на яких поширюється Закон України „Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту“[4], осіб, які брали участь у визволенні України від фашистських загарбників, та інших громадян України за виявлені у захисті державних інтересів особисті мужність і відвагу, зміцнення обороноздатності та безпеки України»
Zavratlife.jpg медаль «За врятоване життя»   10 квітня 2008 « … для нагородження громадян за врятування життя людини, активну благодійну, гуманістичну та іншу діяльність у справі охорони здоров’я громадян, запобігання нещасним випадкам з людьми»

Добавить комментарий

Заполните поля или щелкните по значку, чтобы оставить свой комментарий:

Логотип WordPress.com

Для комментария используется ваша учётная запись WordPress.com. Выход /  Изменить )

Фотография Twitter

Для комментария используется ваша учётная запись Twitter. Выход /  Изменить )

Фотография Facebook

Для комментария используется ваша учётная запись Facebook. Выход /  Изменить )

Connecting to %s