«Подорож у глиб віків до славетних козаків»

Добрий день друзі! 14 жовтня православні християни святкують день Покрови Пресвятої Богородиці. І водночас цей день відзначається Днем українського козацтва та захисника Вітчизни.

Свято Покрови було найбільшим святом для козаків — вони вірили, що свята Покрова їх охороняє і підтримує в бою. Пресвяту Богородицю вони вважали своєю закупницею і покровителькою і будували на її честь багато церков. Цього ж дня у них відбувалися вибори нового отамана, який мав так само дбати про козаків та керувати ними чесно і справедливо.

За шляхами, за дорогами,

За Дніпровськими порогами,

За лісами, за високими наші прадіди жили.

Мали Січ козацьку сильную,

Цінували волю вільную

І країну свою рідную, як зіницю берегли…

Напередодні цього свята у бібліотеці пройшов історико-пізнавальний день: «Подорож у глиб віків до славетних козаків». Всі відвідувачі бібліотеки запрошувалися подивитися виставку «Україна козацька: історія великого народу».

Біля виставки проходила гра-вікторина «Дух запорожців в нащадках живе». А ще  був час веселих випробувань, для маленьких козачат і всї дізналися, «Як козаки до бібліотеки ходили», що бачили, про що дізналися у бібліотеці.

Сьогодні козак — це не той, хто одягнений у шаровари. Козак, це перш за все, це воїн за духом, який бореться за свободу і справедливість. Ми щиро вітаємо всіх, в кому живе дух наших славних прадідів-запорожців, бажаю всім здоров’я і нових перемог.

Реклама

Добавить комментарий

Заполните поля или щелкните по значку, чтобы оставить свой комментарий:

Логотип WordPress.com

Для комментария используется ваша учётная запись WordPress.com. Выход /  Изменить )

Google photo

Для комментария используется ваша учётная запись Google. Выход /  Изменить )

Фотография Twitter

Для комментария используется ваша учётная запись Twitter. Выход /  Изменить )

Фотография Facebook

Для комментария используется ваша учётная запись Facebook. Выход /  Изменить )

Connecting to %s