«Я вибрала Долю собі сама»

Добрий день друзі! Сьогодні, 19 березня, відмічає своє 90-ліття українська поетеса Ліна Костенко.

Хочемо запропонувати вам ознайомитись з 5 цікавими фактами з життя Ліни Костенко.

  1. У дитинстві Ліна мріяла стати льотчицею. Мрія була настільки сильною, що вона змайструвала собі саморобний парашут з старої маминої парасольки і простирадла, піднялася з ним на горище і стрибнула. Тоді маленька Ліна ледь не загинула, тому з мрією дитинства було покінчено. Вже дорослою Ліна Костенко стала педагогом і тільки потім відкрила талант до поезії.
  2. Ліна Костенко завжди писала, що хотіла, і говорила, що думала, ніколи не підлаштовуючись під обставини. Свою безкомпромісність поетеса успадкувала від бабусі — саме вона вчила онуку любити свободу і бути чесною. Тому в той час, коли колеги-письменники боялися репресій і мовчали, Ліна Костенко відкрито критикувала владу. У радянські часи поетеса була активною учасницею дисидентського руху, за що її твори були забороненими для друку протягом 14 років. Це був важкий удар для письменниці, і вона навіть оголосила голодування. Однак акція протесту не дала ніякого результату, і Ліні довелося навчитися жити в творчій ізоляції. Саме в цей час вона написала свої найвідоміші твори «Берестечко» та «Маруся Чурай».
  3. Близькі Ліни Костенко називають її залізною жінкою. Її нагороджували багатьма почесними званнями, про які її колеги лише мріють. Але сама письменниця відкрито заявляє, що в цих нагородах не потребує. Без всяких пояснень Ліна відмовилася від премії «Золотий письменник України» і звання «Герой України».
  4. Письменниця двічі була одружена. Вперше вона вийшла заміж за поляка Єжи-Яна Пахльовського, який носив їй оберемки бузку. У шлюбі народилася дочка Оксана. Любов була яскравою, але недовгою. Він не захотів їхати до Києва, а вона — в Варшаву. Розійшлися тихо. Але в Україні Ліна зустріла свого другого чоловіка — Василя Цвіркунова, директора Кіностудії імені О. Довженка. Він став для письменниці опорою на цілих 20 років і полюбив дочка Ліни Оксану як рідну. Згодом у них народився спільна дитина — син Василь.
  5. Про молоду Ліну ходили легенди. Кажуть, вона була дуже екстравагантною жінкою і багато курила. У неї закохувалися відомі чоловіки: зокрема, прихильності Ліни домагалися українські поети Василь Симоненко і Дмитро Павличко. Другий навіть зізнався, що досі зберігає коробок сірників, який придбав кілька десятків років тому спеціально для того, щоб при зустрічі прикурити Ліні сигарету.

Зараз Ліна Костенко уникає публічності і на світських заходах не з’являється. Весь вільний час жінка приділяє письменництва. З нетерпінням чекаємо нових шедеврів, Ліна!

Джерело: https://1plus1.ua/ru/snidanok-z-1-1/novyny/5-faktiv-pro-linu-kostenko-aki-vas-zdivuut

 

Добавить комментарий

Заполните поля или щелкните по значку, чтобы оставить свой комментарий:

Логотип WordPress.com

Для комментария используется ваша учётная запись WordPress.com. Выход /  Изменить )

Фотография Facebook

Для комментария используется ваша учётная запись Facebook. Выход /  Изменить )

Connecting to %s